Długodystansowe Mistrzostwa Polski  *** 730 ***  Długodystansowe Mistrzostwa Polski


O stowarzyszeniu

DMP

Galeria

Czartery

Forum

Linki

Kontakt

Index 

 

 

 

 

        Klasa regatowa 730 powstała w Polsce na przestrzeni ostatnich czterech lat. Jest to najbardziej dynamicznie rozwijająca się klasa sportowych jachtów kabinowych. 

Podstawowe parametry jachtów Klasy 730

- dlugość całkowita

730

cm

- szerokośćmaksymalna

250

cm

- powierzchnia żagli głównych

30

m2

- powierzchnia żagli dodatkowych

40

m2

- masa jachtu (min)

800

kg

      Poza tym istnieje duża dowolność modyfikacji i stosowania wszelkich rozwiązań technicznych, od dowolnych materiałów na żagle i kadłub poprzez dowolne kształty, wymiary, masy płetw aż po dowolny takielunek z masztami obrotowymi włącznie. Jak z tego wynika, dzięki znacznej dowolności w zastosowaniu różnych często rewolucyjnych rozwiązań jest to klasa, która będzie się w dalszym ciągu rozwijać. W przeciwieństwie do monotypów, dzięki różnym eksperymentom jachty klasy 730 będą coraz doskonalsze. Już w tej chwili patenty takie jak uchylny genakerbom czy mechaniczne napinanie takielunku zaczynają być standardem.

Główne zalety jachtów klasy 730

-          730-ka, dzięki swojej konstrukcji, oraz technice żeglowania jest pomostem między małymi łódkami mieczowymi, a dużymi jachtami morskimi, przypomina swoje,  popularne odpowiedniki na świecie (J24, Melges 24), lecz jest od nich znacznie szybsza

-          dzięki korzystnemu stosunkowi wagi do powierzchni ożaglowania, o wiele łatwiej wchodzi w ślizg niż inne jachty podobnej klasy.

-          posiada wyjątkowo dużą sprawność regatową dając załodze możliwości autentycznego sportowego wyczynu

-          możliwość dokonywania wielu innowacji sprawia że jest klasą bardzo wymagającą technicznie, a co za tym idzie doskonale nadaje się do kontynuacji kariery  regatowej dla zawodników klas olimpijskich

Informacje ze strony http://www.730.inf.pl 


All rights reserved. Copyright 2000 by K6